EXPERIENCE DAY

13 Nisan 2019 Yılında İstanbul Kongre Merkezinde ilk kez düzenlenecek olan Experience Day, Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde okumakta olan öğrencilere Satış, Pazarlama ve Finans departmanlarını daha yakından tanıtmayı hedefliyor. Etkinlik, bu alanlarda kariyer hedefleyen ve alanı tanımak isteyen katılımcılara bu departmanları bir günlüğüne deneyimleme fırsatı tanıyor. 

Experience Day’de; Katılımcılara öncelikle üst düzey yöneticiler tarafından genel bir eğitim verilecek, ardından tüm katılımcılar eş zamanlı olarak başvurdukları alanlarda case çalışmalarına katılacaklar. Case çalışmalarının  sonucunda dereceye giren öğrenciler, Experience Day’e gelen şirketler tarafından içinde bulunduğumuz yıl ve bunu takip eden bir yıl içinde staja veya işe alım süreçlerine dahil edilecekler. Bu sayede seçilmiş öğrencilerle, Experience Day şirketleri bir araya gelecek, case çalışmalarında çözdükleri problemleri gerçek hayatta da deneyimleyerek şirketlerin ve iş hayatının iç yüzünü de tanıma fırsatı bulacaklar. 

Experience Day, öğrencilere farklı departmanların işleyişiyle ve bu departmanda yapacakları kariyer yolcuğunun detaylarıyla ilgili soru işaretlerinin giderilmesi imkanını sunan bir etkinlik olarak tek günlük deneyimin ötesinde bir kariyer deneyimini de tüm katılımcılarına sunuyor.